الی بانو....منبع سفره خونه


مواد لازم :
آرد : 3 کیلو
روغن : 1 کیلو روغن نباتی + 200 گرم کره
پودر قند : 1 کیلو
تخم مرغ : 18 تا زرده
ماست : 1 لیوان
جوش شیرین : 1 قاشق مربا خوری.
بیکینگ پودر :1 قاشق مرباخوری
نکته : اگه دوست نداشتید جوش شیرین استفاده کنید بجای آن 1 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر بریزید
وانیل : 2/1 قاشق چایخوری
پودر هل : 1 قاشق مرباخوری
مواد لازم برای رویه شیرینی
2 تا زرده تخم مرغ + 3 قاشق ماست + زعفران دم کرده ( به دلخواه )

نکات شیرینی پزی و قنادی
طرز تهیه :

 

ماست را در ظرفی ریخته و بیکینگ پودر را به آن اضافه کنید . روغن و پودر قند را با همزن برقی هم بزنید تا لطیف شود ( حداقل 5 دقیقه )
زرده ها و وانیل و هل را به مخلوط روغن و پودر قند اضافه کرده و هم میزنیم پس از آن ماست و بیکینگ پودر را اضافه کرده در انتها آرد را بتدریج اضافه کنید تا خمیر یکدستی به دست آید .
روی سطح صافی مقداری آرد پاشیده خمیر را با ضخامت 1 سانتی متر روی آن پهن کرده سپس به دلخواه قالب زده و داخل سینی فر بچینید.
سپس از موادی که برای رویه شیرینی درست کردیم با قلم مو روی شیرینی بمالید سپس روی آنها خلال پسته و کنجد پاشیده و به مدت 15 تا 20 دقیقه در طبقه وسط فر با درجه حرارت 175 درجه سانتیگراد ( که قبلا گرم شده بوده ) قرار دهید تا پخته شود و پس از اینکه کاملا خنک شد در ظرف مورد نظر چیده و سرو کنید .
نکته : این دستور متعلق به یکی از بانوان با تجربه قزوینی است کاملا امتحان شده است و با خیال راحت از این دستور استفاده کنید .
نکته : بخاطر اینکه مقادیر مواد اولیه زیاد است من برای بار اول با 6/1 این مواد نان چایی پختم که در حدود 50 تا شیرینی درست شد با این مقدار آرد که در دستور آمده تقریبا در حدود 300 تا نان چایی خواهید داشت .به شما پیشنهاد میکنیم :

کیک سیب و دارچین


خورش قیمه قارچ


دوپیازه


سس فلفلی 2


نظرات شما


نظری دریافت یا تایید نشده است
 
ایمیل یا وب سایت : نام :  
نظر شما :  
ارسال نظر تصویر امنیتی: